Wisata Singapura TempatwisataBizID

Tempat Wisata Di Singapura tempatwisatabizid Kupola Flower eshte edhe me e fresket se sa jashte, rikrijimin e klimat e thata te vende si Kaliforni dhe Mesdheut. Ne kete konservator gjigant ju do te gjeni veten ne nje udhetim rreth botes, me baobabs nga Afrika, peme ulliri nga Spanja, kangur Paw nga Australia. Nje vizite ne dy serra do te kushtoje 28 SGD per te rriturit dhe 15 SGD per femijet. Brenda Dome lule ju do te gjeni edhe polen, nje restorant mesdhetare qe krijon enet duke herbs dhe perimeve rritur ne shtepi. Ne qofte se ju mberrini permes RTM-ne Bayfront ju se pari do te duhet te ecin kaluara liqenet pilivesa dhe Kingfisher. Nese keni kohe te mjaftueshme, ecin pergjate Boardwalk per te zbuluar zogjte shumta dhe insektet qe e kane bere kete zone shtepine e tyre. Ne nje dremitje te kombesive te ndryshme qe jane vendosur ne Singapor gjate viteve, nuk eshte nje seri prej kater kopshte te nderlidhura me bime dhe peme nga India, Kina, Malajzia dhe kopsht Kolonial. Si dhe Polen dhe Supertree ka edhe nje mori te restoranteve rastesor te provoni: Cafe Crema ofron sanduice dhe ushqime, Seventh Heaven sherben deri akullore dhe Veranda eshte nje shtepi njekateshe frymezuar tradicionalisht zeze dhe e bardhe qe permban nje menu aziatike dhe nderkombetare frymezuar .

Gardens nga vendndodhja gjirin e ben ate nje largim te lehte nga trafiku Singapor dhe rrokaqiejt, duke ofruar nje hapesire ​​fun per te shqyrtuar hortikultures nga e gjithe bota, por edhe me te mire se kaq, e Supertrees, Cloud Forest dhe Flower Dome sjelle bimeve ne jete ne nje menyre qe ju do te kurre nuk kane pare me pare. Cloud Forest ne Xhennete nga ana e Gjirit eshte deri atje me atraksionet me mbreselenese Singaporit. Kjo tronditese sere-si kube xhami mund te shihet nga milje larg, dhe eshte po aq mahnitese brenda si ajo eshte nga jashte. Vellai i tij me i vogel, Flower Dome, gjithashtu e ben deri pale e strukturave gjigante te bera nga njeriu, por ajo eshte me e madhe, klima e kontrolluar Cloud Forest qe terheq me shume vizitore me arkitekturen e saj nofulla-rene, spiralen walkways nga larte dhe te botes e larte ujevare shtepie qe bie shi poshte nga mbi 100 kembet lart. Ne krye nuk eshte myshk-mbuluar 'humbur ne bote plote me nje pellg zambak uji, dhe gjate rruges ka edhe nje stalaktite dhe stalagmite ekranit, nje teater arsimore dhe nje bollek te lule dhe bimesi, duke perfshire zambake, orkide, bime shtambe , Sunflowers dhe fier theke. Tempat Wisata Di Singapura tempatwisatabizid
Back2Top